top of page

Kobido Lift - lifting bez skalpela

Dlaczego skóra wiotczeje ? 

Wiotczenie skóry zaczyna dopiero po dwudziestym roku życia, kiedy w organizmie ludzkim zachodzą pierwsze nieodwracalne zmiany. Wiotka skóra to wynik spowalniającej produkcji dwóch białek: kolagenu oraz elastyny. To one stanowią cudowne rusztowanie dla napiętej skóry twarzy jak i całego ciała.

Na czym polega masaż Kobido?


Masaż Kobido, inaczej nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy, jest to intensywny masaż twarzy, szyi i dekoltu, który pochodzi z Japonii. Kobido oznacza „stary sposób na piękno”, jego celem jest głębokie odżywienie skóry, rozluźnienie mięśni i powięzi, pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i elastyny oraz relaks.


Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?


Zabieg polega na kontrolowanym nakłuwaniu skóry na różną głębokość, w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać. Nakłucia powodują pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, pobudzają skórę do odnowy, powoduje jej zagęszczenie dzięki czemu jest to idealny zabieg na blizny pourazowe czy wiotkość skóry. Mezoterapia mikroigłowa wykorzystuje naturalną zdolność organizmu do regeneracji. W miejscu, które jest uszkodzone, uaktywniają się czynniki wzrostu, które doprowadzają do odnowienia się tego obszaru.


Na czym polega autorski zabieg Kobido Lift ?


Autorski zabieg to połączenie dwóch technik podczas jednego zabiegu.
Jest to kombinacja Japońskiej sztuki masażu Kobido oraz mezoterapii mikroigłowej .
Nie znajdziecie tego zabiegu w żadnym innym salonie masażu Kobido!
Pierwszy etap to Masaż Kobido, który poprawia krążenie, stymuluje mięśnie twarzy, napina skórę, otwiera pory i przygotowuje ją do wprowadzenia preparatu odbudowującego w jej głębszą warstwę. To drenaż limfatyczny i liftingujący masaż twarzy. Podczas pierwszego etapu zabiegu koncentrujemy się na likwidowaniu napięć i przywracaniu funkcji mięśniom. Obserwujemy ogromną różnorodność technik, jak i ich intensywności. Ma to ogromne znaczenie, gdyż pozwala na stymulowanie głębszych warstw skóry, mięśni oraz układu nerwowego. 
Kolejny etap to mikronakłucia, które powodują powstanie kilku tysięcy mikrokanalików. Przez krótki czas pozostają one otwarte, tym samym dając możliwość głębokiego wprowadzenia wybranego preparatu. Perforacja naskórka odbywa się w sposób ściśle kontrolowany - zarówno jej częstotliwość, jak i głębokość wnikania są regulowane zależnie od odczuć Klienta. Minimalne mikrourazy powstające przy zabiegu dodatkowo stymulują receptory skóry do intensywnych procesów naprawczych.


Jaki jest efekt zabiegu?


nawilżenie skóry
wyrównanie jej kolorytu
rozjaśnienie  widocznych zmarszczek
ujędrnienie owalu twarzy
redukcja zmarszczek mimicznych
napięcie skóry
rozluźnienie mięśni szyi oraz karku
rozluźnienie mięśni żuchwy

 

masaż Kobido
6.png
5.png
8.png
7.png
bottom of page